Gösterme

Envanter Yönergesi

“Tamamına Katılıyorum” Özel durumları düşünmeden soruda yer alan cümlelerin Tamamının sizi yansıttığını düşünüyorsanız bu seçeneği işaretlemelisiniz.

“Bir Kısmına Katılıyorum” Soruda yer alan cümlelerin bir kısmı sizi yansıtıyor, bir kısmı sizi yansıtmıyorsa bu seçeneği işaretlemelisiniz.

“Fikrim Yok” Soruda yer alan cümlelerin sizi yansıtıp yansıtmadığına karar veremediğiniz durumlar için bu seçeneği işaretleyebilirsiniz.

“Katılmıyorum” Özel durumları düşünmeden soruda yer alan cümlelerin hiçbirinin sizi yansıtmadığını düşünüyorsanız bu seçeneği işaretlemelisiniz.

En iyi sonucu almak için iki dakikanızı ayırıp “Characterix Kişilik Envanteri Nasıl Çözülmeli?” videomuzu izleyebilirsiniz.

Cevaplama süresi ortalama 20 dakikadır. Envanterde toplam 72 + 1 soru bulunmaktadır. Her bir soru, birden fazla cümleden oluşur. Her bir soru için dört farklı yanıt seçeneği vardır. Her soruya yalnızca tek bir yanıt verebilirsiniz.

Envanteri Yanıtlamaya Başlamadan Önce Lütfen Dikkatle Okuyunuz!
  • Kişilik analizinizin yapılabilmesi için soruları yanıtlarken genel durumunuzu en iyi şekilde yansıttığını düşündüğünüz seçeneği işaretleyiniz.
  • Yanıtlarınıza karar verirken soru cümlesi içerisinde ‘koyu’ renkle işaretlenmiş ifadeleri öncelikli olarak dikkate alınız.
  • Envanter raporunuzun sağlıklı bir şekilde oluşturulabilmesi için lütfen soruları samimiyetle yanıtlayınız.
  • Envanteri yanıtlamaya başladıktan sonra cevap verilerek geçilen sorulara tekrar geri dönülememektedir.
  • Tüm soruları, ‘Tamamına Katılıyorum’ veya ‘Katılmıyorum’ şeklinde cevaplamanız durumunda kişilik analizi yapılamayacağı için yanıtlarınız değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Envanterimiz kişilik analizinizi yaparken kişiliğinizi ‘iyi’ ya da ‘kötü’ şeklinde bir değerlendirmeye tabi tutmamaktadır.
  • ‘Kişisel Bilgiler Formu’nu doldururken ‘E-mail Adresiniz’ kısmına mutlaka kendi mail adresinizi yazmalısınız. Bu madde, sistemin çalışma prensipleri ve envanter raporunuzda yer alan sonuçların doğru olması açısından ‘KRİTİK’ öneme sahiptir.